Kontakt@kancelariasosnicka.pl

Barbara Sośnicka

Jestem radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu, specjalistką z zakresu prawa ochrony danych osobowych oraz praw autorskiego i konsumenckiego, a także inspektorem ochrony danych.

Zajmuję się

obsługą prawną przedsiębiorstw. Doradzam głównie podmiotom z branż: e-commerce, kreatywnej, HR i finansowej. Wybrałam ten zawód, aby uświadamiać przedsiębiorców zarówno w zakresie ich praw, jak i obowiązków. Moja misja to ułatwianie życia – tłumaczenie zawiłości prawnych i przekładanie ich na prostszy, bardziej zrozumiały język. Moje doświadczenie bazuje na ciągłej edukacji, podnoszeniu jakości świadczonych przeze mnie usług oraz na podejmowaniu zawodowych wyzwań.

Jestem absolwentką

prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Dodatkowo zrobiłam też licencjat z socjologii.

od 8 lat

głównie zajmuję się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych oraz doradztwem prawnym udzielanym przedsiębiorcom. Moja praca przede wszystkim polega na analizie umów, udzielaniu porad prawnych i przeprowadzaniu szkoleń. Jeżeli pojawiam się na sali sądowej, to w sprawach dotyczących spadków, działów spadku, zniesienia współwłasności, zasiedzenia i innych związanych z nieruchomościami lub postępowaniami przeprowadzanymi przez przedsiębiorców, którym doradzam.

lubię działać,

dlatego jestem wiceprezesem stowarzyszenia Tyskie Szpilki w Biznesie, które wspiera kobiety m.in. w prowadzeniu własnego biznesu.

Prywatnie

jestem mamą, książko- i filmoholiczką, wielbicielką kawy i minimalizmu.